Och My Blog-ogowe porządki!

Po rocznej przerwie w blogowaniu (dobrze, możecie to śmiało nazwać lenistwem), która była spowodowana różnorodnymi zmianami w moim życiu, a także przemyśleniami na temat koncepcji tego bloga ... wracam z nowym zapałem, z nowymi pomysłami i z nową stroną.

Główną inicjatorką* tych zmian jest Ilona Patro, prowadząca blog 'Blogostrefa'.
Ilona nie bez powodu nazywana jest Mamą Polskiej Blogosfery.
Organizuje spotkania, zaprasza blogerów, nawet takich pozostających daleko, daleko poza głównym nurtem blogosfery jak ja i mówi: 'Pisz!'
"To nic, że twój blog jest niszowy. To nic, że o edukacji. Jak masz coś do powiedzenia, to pisz!"
A matki trzeba słuchać, nie? :)

Z Iloną spotkałam się w szkole Kaplan International, na spotkaniu londyńskiej blogosfery, która była reprezentowana dość skromnie. Ale przecież nie od razu Kraków zbudowano!
W czasie następnego spotkania będzie nas na pewno więcej.


Nie będę ukrywać, że na londyński OchMyBlog! szłam z pewną rezerwą, spodziewając się, że pewnie spotkam tam same blogerki modowe i kulinarne (nie, żebym coś do nich miała, ale akurat moda i gotowanie to nie są moje najmocniejsze strony, he, he).
Okazuje się, że owszem, tematyka prowadznych blogów była - jak to można ogólnie nazwać - lifestyle'owa, to bardzo fajnie się nam rozmawiało o różnych rzeczach, począwszy od tego, skąd czerpiemy pomysły na blogowe wpisy, przez media społecznościowe (youtube, twitter, instagram - tematy w których jestem ciemna jak tabaka w rogu), hejterów i zarabianiu na blogach (tu też nie mogłam się wykazać żadną wiedzą :))), a na życiu w Anglii skończywszy (tu sobie trochę poużywałam!)**


Największym zaskoczeniem dla mnie było chyba jednak to, że jedna z blogerek również pracuje z dziećmi, a do tego ... w tej samej gminie, co ja!
Small world, jak powiadają, small world!

Trochę szkoda, że musieliśmy się dość szybko rozstać, ale ... dojazdy w Londynie zajmują duuużo czasu.


Więcej szczegółów możecie przeczytać na blogu Ilony.


Wracając zaś do Edukacji-Inspiracji, postanowiłam zmienić, co następuje:
- zakończyć bardzo uciążliwe pisanie postów na dwóch różnych platformach (blox i blogger) i przenieść się na własną domenę (na razie gościnnie jest to wordpress, ale wkrótce planuję więcej zmian, choć adres pozostanie ten sam!),

- zacząć pisać krócej, ale za to bardziej regularnie (i tu nie ukrywam, że liczę na silne wsparcie z Waszej strony w postaci komentarzy, gdyż nic tak nie uskrzydla blogera jak świadomość, że ktoś czyta jego dzieła wiekopomne, przez niektórych zwane owocami grafomanii),

- wyjść z szafy, przestać się chować za nickami i ukazać światu moją prawdziwą twarz :)
- a także wiele, wiele innych rzeczy, o których (mam nadzieję) dowiecie się, czytając moje nowe wpisy na blogu:Żegnając się serdecznie z Blospotem i dziękując za dwuletnią gościnę, zapraszam Was serdecznie na mój nowy blog.

Pierwszy wpis już czeka!


__________________________________________

* drugą inicjatorką, a raczej inspiratorką zmian jest też Asia, z jej pięknym (choć wcale nie takim słodkim ;)) blogiem o wszystkich kolorach Indii. Zajrzyjcie koniecznie na jej blog Asiaya.

** Dla porządku: wszyscy uczestnicy spotkania to autorzy następujących blogów lub vlogów:

Blogostrefa
Edukacja Inspiracja
 

Majkelizm

Nat w Londynie 
Nieesia25  

 
Lisie Piekiełko
 

Riennahera

Media Fun (niestety tym razem obecny jedynie duchem, ale był jednym z inicjatorów, więc nie chciałabym go pominąć :)) 

22 komentarze:

BhpCenter said...

Blog na własnej domenie to duży krok na przód. Na pewno spotkanie przyniosło wiele pozytywnych wrażeń i nowych pomysłów. :)

Anonymous said...

Edukacja, temat niszowy? Acha! Nie wiedziałam, że blogi o tej tematyce należą do mniejszości. Dziś, kiedy wszyscy o edukacji głośno mówią.

Lena said...

Ciestety takie są realia. Teraz najbardziej popularne są o kuchni i urodzie, a szkoba, bo edukacja jest ważnym aspektem naszego życia.

Alutka said...

To prawda, moda i gotowanie są na topie aktualnie, ale chyba zawsze tak było. Te sfery dotyczą każdego i każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

czytaniomania.pl said...

Mam nadzieje, że niedługo zmieni się podejście ludzi i blogi o edukacji będą bardziej popularne.

Agata said...

Edukacja coraz częściej korzysta z dobrodziejstw Internetu i myślę, że w niedługim czasie będzie to główne medium informacji z zakresu wiedzy i nauki.

Waldi said...

Temat edukacji jest niestety traktowany po macoszemu i internet nie jest tu żadnym wyjątkiem.

wyklady.org said...

Odemnie zawsze komenatrz się znajdzie, walcz i pisz bo warto !

CozNapisac said...

Liczę na więcej, trzymam kciuki żeby blog o edukacji udał się i żebyś dobrze się rozwinęła. Czekam na więcej i może by napisać o edukacji na studiach co myślisz? Studia to teraz taki pożądany temat ;p

StudentPodyplomowy said...

Również życzę powodzenia podczas rozwoju nowego bloga :) Z pewnością odwiedzę go w najbliższym czasie :) Edukacja to bardzo ważna sprawa, więc dobrze, że istnieją takie osoby jak Ty i piszą o edukacji :) Warto, aby od młodych lat uczyć się systematycznie !

Girl studying math said...

Życzę powodzenia.. :)
Zapraszam do śledzenia:
https://girlstudyingmath.wordpress.com/

Anonymous said...

Katalog firm Radom

Robert said...

Wsparcie z naszej strony zawsze się znajdzie ! :) Sam będę odwiedzał go coraz częściej, gdyż lubię twoje wpisy ! ;) Lubię osoby, które starają się poszerzać swoje umiejętności i zajmują się edukacją - tak jak Ty pisząc wpisy o edukacji ;)

Mati said...

Jesteś świetna w tym co robisz. Nowy blog na pewno rozwinie się w szybkim czasie :)

Ola said...

Świetne zmiany, zawsze lubiłam Twoje podejście do tematu edukacji i cieszę się, że teraz Twoja wiedza będzie usystematyzowana w jednym, spójnym miejscu.

Siergiey Hackov said...

https://gtss.ssf.gov.co/SedeElectronica/redirect.do?destino=http://hacksforgames2017.blogspot.com/

Krysia said...

Podziwiam Cię za to co robisz, jesteś w tym świetna! :)

Kamil said...

Co takiego robisz?

Find.You said...

Szukam dobrych kursów językowych w okolicach Poznania. Czy możecie kogoś polecić? Najlepiej sprawdzonego. Pozdrawiam

Maja.Kaj said...

Cześć. Zastanawiam się nad zabawkami dla mojej siostrzenicy, gdyż będzie za tydzień obchodzić swoje 5-te urodziny. Możecie coś polecić?

Neil.Strauss said...

Witam. Również rozglądam się za dobrym sklepem z zabawkami. Czy ktoś z was kojarzy jakieś interesujące sklepy? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Kamil.Ner said...

Trzymam kciuki za dalszy rozwój. A czy mogłabyś może podsunąć jakieś interesujące pomysły na prezent dla trzynastolatka?

Post a Comment

Dziękuję za każdy motywujący i inspirujący komentarz :)